Bal Masajı

Bilinen en eski Tibet terapilerinden biri olan bal masajı, yumuşak doku masajı olarak bilinir. Bal masajının etkileri temel olarak insan cildi ve balın vitaminler, mineraller ve aminoasitler gibi aktif biyolojik özellikleri ve besleyici bileşenlerinin etkileşimi ile görülür. Bal masajı kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarında, solunum yolu hastalıklarında iyi bir tedavi yolu olarak gösterilir. Ayrıca bal masajının önemli bir kozmetik unsuru da bulunur. Terapi zihinsel ve fiziksel yorgunluk, uyku bozukluğu gibi rahatsızlıklar için de iyi bir iyileştirici ve engelleyici metottur.
 
Bal masajı kuru ve pürüzlü cildi yumuşatıp güçlendirirken sırttaki toksinleri giderir. Sırt bölgesi problemlerinde, balın toksin atıcı ve doğal iyileştirici etkisini ellerle vakum tekniğiyle vücuda geçiren etkili bir masajdır.
 
Bal masajı sağlığımızı korumak adına başvurabileceğimiz bir doğal terapi ve bir o kadarda keyifli bir etkinlik olarak düşünebiliriz. Ayrıca masajı doğal bir vücut bakım uygulaması olarak da görebiliriz. Vücuda zindelik ve cilde canlılık vererek komple bir bakım sağlar.balmasaji